1981–1990 Konserwacja i restauracja malarstwa ściennego

1981

MAŁGORZATA PRUGAR-KETLING (3951)

Konserwacja malowideł ściennych w pokoju A. Locciego w pn.-wsch. alkierzu I p. Pałacu w Wilanowie (1 poł. XVIII). PROMOTOR: Doc. Stanisław Stawicki.

1982

KRZYSZTOF KUDELSKI   (3979)

Konserwacja malowidła ściennego w dolnej galerii północnej Pałacu w Wilanowie Scena parkowa (J. Rossi, 1726–1729). PROMOTOR: Doc. Stanisław Stawicki.

Problem atrybucji malowidła ściennego Scena parkowa w Pałacu Wilanowskim oraz autorskie zmiany kompozycji. PROMOTOR: Mgr Teresa Pocheć-Perkowska.

JERZY NANOWSKI  (4115)

Konserwacja i rekonstrukcja polichromii na sklepieniu w ramieniu lewym transeptu kościoła Nawiedzenia NMP w Strzałkowie (XVIII). PROMOTOR: Mgr Andrzej Łojszczyk

Próba uzasadnienia rekonstrukcji polichromii. PROMOTOR: Dr Henryk J. Pokora.

1983

STANISŁAW STOŃ  (4309)

Konserwacja fragmentu malowideł stropowych w kościele w Porzeczu Mariańskim (J. Niezabitowski, koniec XVIII). PROMOTOR: Doc. Stanisław Stawicki.

Działalność Jana Niezabitowskiego na Mazowszu i Podlasiu. PROMOTOR: Mgr Teresa Pocheć-Perkowska.

1984

ANNA ŻELECHOWSKA  (4474)

Konserwacja malowidła ściennego w kościele św. Anny w Piasecznie Chrystus Frasobliwy oraz Niesienie Krzyża (1555). PROMOTOR: Doc. Stanisław Stawicki.

Rozwój formy plastycznej ujęcia Chrystusa Frasobliwego w sztuce. PROMOTOR: Mgr Teresa Pocheć-Perkowska

1986

TADEUSZ MOLGA  (4722)

Konserwacja malowideł ściennych w kościele bernardynów pw. św. Antoniego Padewskiego w Warszawie (XVII). PROMOTOR: Doc. Stanisław Stawicki.

Polskie XVI-wieczne zielniki jako źródło wiedzy o materiałach stosowanych w malarstwie. PROMOTOR: Mgr Piotr Rudniewski.

MARIA POLKOWSKA  (4723)

Zagadnienia artystyczno-estetyczne w konserwacji malarstwa ściennego. PROMOTOR: Doc. Stanisław Stawicki

Indywidualizm Michelangelo Palloniego w malarstwie ściennym epoki baroku w Polsce. PROMOTOR: Mgr Teresa Pocheć-Perkowska.

1988

MAREK MASŁOWSKI   (4993)

Konserwacja i rekonstrukcja malowidła ściennego Pokłon trzech Króli P. Nizińskiego w kościele pw. Wszystkich Świętych w Złakowie Kościelnym k. Łowicza (pocz. XX). PROMOTOR: Doc. Stanisław Stawicki

Twórczość Piotra Nizińskiego, ucznia Jana Matejki, jako przykład działalności artysty wykształconego w XIX-wiecznej tradycji historycznej i akademickiej. PROMOTOR: Dr Anna Lewicka-Morawska

MAŁGORZATA PODGÓRSKA   (4997)

Przeniesienia malowidła ściennego z kamienicy przy ul. Ku Farze w Lublinie na ruchome podobrazie (1 poł. XIX, przedstawienie św. Tekli). PROMOTOR: Doc. Stanisław Stawicki

Tradycja przedstawień patronackich w oparciu o wybrane przykłady z terenu Polski. PROMOTOR: Dr Henryk J. Pokora.

1990

TERESA OLECH  (5115)

Konserwacja malowidła ściennego z XIX wieku Św. Józef z Dzieciątkiem w kościele pw. św. Marcina w Sicinach. PROMOTOR: Doc. Stanisław Stawicki.

Osiemnastowieczny kościół pw. św. Marcina w Sicinach – typ założenia architektonicznego i wyposażenie wnętrza. PROMOTOR: Dr Maria Kałamajska-Saeed.

EWA SZYDŁOWSKA  (5122)

Konserwacja fragmentu polichromii z XVIII wieku w kaplicy św. Anny w kościele parafialnym św. Katarzyny w Górze Śląskiej. PROMOTOR: Doc. Stanisław Stawicki.

Późnogotycka rzeźba św. Anny Samotrzeć w Górze Śląskiej. PROMOTOR: Dr Maria Kałamajska-Saeed.