Konferencja ENCoRE w Cambridge

W dniu 13 kwietnia odbyła się konferencja “Education and Research in Conservation-Restoration”, zorganizowana przez European Network of Conservation/Restoration Education ENCoRE. Do Cambridge przyjechali studenci i delegaci wielu europejskich szkół konserwatorskich, zrzeszonych w ramach ENCoRE. Konferencji towarzyszyła sesja posterowa, w której wzięła udział nasza studentka Kamila Białkowska. W kolejnych dniach miało miejsce General Assembly organizacji, na którym przedstawiciele szkół poruszali m.in. kwestie odnośnie regulacji metod i poziomu kształcenia konserwatorów dzieł sztuki.

Konferencja i spotkanie ENCoRE były również świetną okazją do zaprezentowania nowego przedsięwzięcia studentów naszego wydziału – ICAR (International Journal of Young Conservators and Restorers of Works of Art).