Akademia Sztuk Pięknych

Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki

Już po raz ósmy Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie wychodzi ze swoich murów, pokazując to, co ma najbardziej wartościowego – najlepsze prace dyplomowe absolwentów. Na wystawie eksponowane są dyplomy z dziewięciu wydziałów – Malarstwa, Rzeźby, Grafiki, Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Architektury Wnętrz, Wzornictwa, Sztuki Mediów, Scenografii oraz Zarządzania Kulturą Wizualną. Prezentowanych jest 36 prac – obrazy, plakaty, rzeźby, grafiki, prezentacje multimedialne, filmy, zdjęcia, książki, projekty architektoniczne i wzornicze.

Autorzy najlepszych dyplomów naszego wydziału:
Dominika Jaroszewicz,
Michał Kożurno,
Albina Zięba.

Nagrodę główną Coming Out (czyli wystawę w Galerii Salon Akademii w 2017) otrzymały w tym roku dwie laureatki: Ewelina Czaplicka-Ruducha (Wydział Wzornictwa) i Wiktoria Wojciechowska (Wydział Sztuki Mediów).

Dodatkowo wyróżnienie zostało przyznane absolwentowi i pracownikowi naszego wydziału Michałowi Kożurno (Katedra Konserwacji i Restauracji Starych Druków i Grafiki).

Tagi: , , , , ,