Akademia Sztuk Pięknych

Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki

Zapraszamy na otwarcie wystawy podsumowującej ostatnią edycję „Muskau Art Project – w poszukiwaniu tożsamości miejsca” pt. „Adieu”.

czwartek 15 grudnia, w godzinach 18:00 – 22:00
Wydział Scenografii (II piętro nowego budynku ASP), ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 35/37

Wystawa jest podsumowaniem ostatniej edycji rozpoczętego w 2014 projektu „Muskau Art Project – w poszukiwaniu tożsamości miejsca”. Zaprezentowane prace i mapping, dla których inspiracją było wyimaginowane spotkanie dwóch wielkich twórców romantyzmu, poety Juliusza Słowackiego i pruskiego księcia Hermanna von Pückler-Muskau, twórcy Parku Mużakowskiego, poruszają problematykę  dialogu kulturowego na pograniczu polsko-niemieckim. Prace były już wcześniej prezentowane na wystawie w Bad Muskau i Muzeum Ziemi Lubuskiej, Galerii Nowy Wiek w Zielonej Górze.

Tagi: , ,