Akademia Sztuk Pięknych

Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki

– Wy, studenci z kół naukowych macie szansę stać się elitą państwa polskiego. Gratuluję wam nie tylko dzisiejszych nagród, ale aktywnego poszukiwania prawdy – powiedział podczas rozstrzygnięcia konkursu StRuNa Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Za skrótem StRuNa kryje się nazwa Studenckiego Ruchu Naukowego, który zrzesza organizacje studenckie. Od sześciu lat przeprowadza konkursy na najciekawsze projekty organizowane przez studentów i doktorantów w pięciu kategoriach: “Projekt roku”, “Konferencja roku”, “Wyprawa roku”, “Koło naukowe roku”, a także “Opiekun roku”. W tym roku spośród ponad 200 zgłoszeń do ścisłego finału zostało zakwalifikowanych 18 kół z całego kraju, w tym Koło Wydziału Konserwacji i Restauracji dzieł Sztuki.

Koło Naukowe Studentów WKiRDS otrzymało wyróżnionie w kategorii “Konferencja roku 2016” za „IIC Student & Emerging Conservator Conference: From Student to Conservation Professional: Making the Transition”.

Tagi: , , , , ,