Katedra ta zajmuje się szeroko pojętą problematyką związaną z konserwacją i restauracją rzeźby oraz elementów architektury wykonanych w kamieniu, technice narzutu i ceramiki. Prowadzi zajęcia dydaktyczne oraz prace naukowo-badawcze, a także prace terenowe przy zabytkach i dziełach sztuki.
-
Pracownia Konserwacji i Restauracji Rzeźby Kamiennej i Elementów Architektury
01 Pracownia Konserwacji i Restauracji Rzeźby Kamiennej i Elementów Architektury -
Pracownia Konserwacji i Restauracji Rzeźby Gipsowej i Sztukaterii
02 Pracownia Konserwacji i Restauracji Rzeźby Gipsowej i Sztukaterii -
Pracownia Konserwacji i Restauracji Ceramiki
03 Pracownia Konserwacji i Restauracji Ceramiki -
Pracownia Rzeźby, Technik, Technologii Rzeźbiarskiej, Kopii i Rekonstrukcji
04 Pracownia Rzeźby, Technik, Technologii Rzeźbiarskiej, Kopii i Rekonstrukcji
O Katedrze
Działalność Katedry bazuje na przekonaniu, że aby zachować dziedzictwo w jak najlepszym stanie konieczne jest indywidualne, interdyscyplinarne podejście do każdego obiektu. Konserwatorzy muszą być przygotowani do pracy z bardzo zróżnicowanymi zabytkami.
Bez poznania procesu twórczego trudno jest przeprowadzić pogłębioną analizę dzieła innego autora, stąd niezbędne są umiejętności plastyczne, jak i wiedza specjalistyczna. W tym celu w trakcie studiów umożliwia się studentom rozwijanie umiejętności artystycznych oraz poznawanie technik, technologii i materiałów rzeźbiarskich, zarówno historycznych, jak i współczesnych.
W trakcie procesu kształcenia realizowanych jest szereg prac, aby studenci nabrali doświadczenia i mogli postępować wobec dzieł sztuki i zabytków w sposób świadomy, bezpieczny oraz etyczny. Pracownie realizują program we współpracy wewnętrznej i z innymi jednostkami wydziałowymi.
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 1
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 2
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 3
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 4
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 5