W dniach 17-29 czerwca na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbyły się praktyki studentów IV roku Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studenci pod kierunkiem dr hab. Tytusa Sawickiego i mgr Kingi Lubarskiej z Katedry Konserwacji i Restauracji Malarstwa Ściennego oraz mgr Anny Kowalik z Międzykatedralnej Pracowni NOVUM Ochrony i Konserwacji Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej wykonali konserwację-restaurację 15 murali znajdujących się na Murze Sztuki w Ogrodzie Różanym. Wykonano między innymi: dezynfekcję malowideł, oczyszczenie silnie zabrudzonej ich powierzchni, przyklejenie łuszczącej się warstwy malarskiej, przyklejenie rozwarstwionych tynków do muru ceglanego, utrwalenie pudrującej się warstwy malarskiej, wypełnienie ubytków tynku i pobiał oraz retusz ubytków warstwy malarskiej. Praktyki zostały zorganizowane w ramach międzynarodowego projektu CAPUS – Conservation of Art in Public Spaces, w którym ASP w Warszawie jest jednym z wiodących partnerów. Projekt realizowany w ramach „Knowledge alliances” Erasmus+ i sfinansowany przez Komisję Europejską ma na celu ustalenie zasad ochrony sztuki w przestrzeni publicznej.

Studenci biorący udział w projekcie: Emilia Gdak, Karolina Wicher, Natalia Łowczak, Bogna Skwara, Justyna Sasanka, Aleksandra Siebuła, Beata Lewicka, Fatih Dulger (doktorant z Turcji będący w ramach programu Erasmus+) i Annabeth Bendix Nielsen (studentka z Akademii Sztuk Pięknych w Budapeszcie).