wystawa pracowników WKiRDS w „Starej Prochowni”

Wystawa pracowników Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w Galerii Stara Prochownia (SCEK) w Warszawie – 5 września – 16 września 2024 r.

Prezentacja prac  wybranych artystów i artystów-konserwatorów  Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie ma pokazać różne koncepcje procesu  tworzenia. Stąd tytuł "Anatomia dzieła sztuki". Zaproszeni artyści prezentują w jaki sposób osiągają różne cele artystyczne – jakie stosują techniki i technologie, czym się inspirują. Artyści, zaangażowani w kształcenie konserwatorów dzieł sztuki mają większą świadomość niż inni artyści znaczenia zastosowania odpowiedniej techniki i technologii dla osiągnięcia zamierzonych efektów artystycznych a także dla trwałości dzieła . Prace prezentowane na tej wystawie są bardzo zróżnicowane bowiem biorą w niej udział dydaktycy z różnych Katedr naszego Wydziału – Malarstwa i Rysunku, Kopii Malarstwa Sztalugowego, Fotografii, Chemii, Konserwacji Malarstwa Sztalugowego, Konserwacji Malarstwa Ściennego, Konserwacji Papieru, Konserwacji Tkaniny (podane nazwy Katedr są uproszczone).

Kuratorzy wystawy

Monika Jadzińska