Koło Naukowe Kulistej Pracowni Progresowej działające na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki jest związane z pracownią Kompozycji Projektowej i Rysunku prof. Artura Krajewskiego. Tworzą go studenci zapisani do pracowni artystycznej, a razem z przewodniczącym i opiekunem są organizatorami i uczestnikami różnych spotkań i warsztatów. Jednym z głównych celów koła jest stworzenie środowiska pozwalającego studentom poznawać możliwe wiele innowacyjnych środków wypowiedzi artystycznej. Razem stwarzamy dodatkową płaszczyznę do spotkań i wymiany doświadczeń pomiędzy studentami, dlatego co roku zapraszamy Gościa Specjalnego, związanego z działalnością publiczną, artystyczną czy naukową. Są to spotkania z cyklu „Gość Specjalny/Special guest”. Ponadto ważnym zdaniem Koła jest promocja twórczości wszystkich studentów pracowni prof. Krajewskiego. Koło realizuje swoje cele poprzez różnego rodzaju spotkania dydaktyczne, prezentacje prac studentów w obrębie Akademii Sztuk Pięknych i poza nią, warsztaty, aktywność społeczność i artystyczną członków. Jesteśmy otwarci na nowe propozycję i jeśli Ty, studencie Wydziału Konserwacji jesteś zainteresowany tworzyć z nami grupę artystów… dołącz do nas!
Realizacje:
{2019} Wernisaż wystawy „Warszawa plus Kraków równa się ASP” w Krakowie.
8 listopada 2019 r. w Krakowie Koło Naukowe Kulista Pracownia Progresowa miało okazję uczestniczyć w otwarciu wystawy „Warszawa plus Kraków równa się ASP”. Było to spotkanie dwóch pracowni z dwóch uczelni artystycznych w Polsce. Na ekspozycji prezentowane były prace studentów z Pracowni Kompozycji Projektowej i Rysunku Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie, którą prowadzi prof. Artur Krajewski i asystent dr Keiji Matsumoto oraz z Pracowni Malarstwa Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie, którą prowadzi prof. Łukasz Konieczko i asystent dr Szymon Wojtanowski. Warszawską Akademię reprezentowali studenci: Magdalena Kałucka, Jana Kuczyńska, Magdalena Chudek, Beata Lewicka, Alicja Skonieczna, Aneta Tkaczyk, Karolina Wicher, Barnaba Drabik-Wójtowicz, Albert Jeziornicki, Agnieszka Leszkowicz, Barbara Wabnik, Przemysław Wysk, Łucja Surowik, Paulina Szewczyk, Paulina Kruszewska. Wystawa była kontynuacją projektu rozpoczętego w poprzednim roku akademickim w związku z wydaniem magazynu artystycznego ASP Warszawa i ASP Kraków „Lunatyk”.
{2019} Udział w wernisażu i koncercie pt. „Być jak Czesław Niemen” w Teatrze Polskim w Warszawie.
Wystawa była fotograficznym pomnikiem budowanym migawką aparatu Artura Krajewskiego. Dzięki zaproszeniom prof. Artura Krajewskiego część studentów z Koła Naukowego oraz pracowni Kompozycji Projektowej i Rysunku miała okazję uczestniczyć w widowisku muzycznym. W załączniku poniżej zdjęcia z relacji wydarzenia.
{2020} Spotkanie z cyklu „Gość Specjalny”
25 lutego 2020 r. Koło Naukowe wraz z Pracownią Kompozycji Projektowej i Rysunku prof. Artura Krajewskiego zorganizowało spotkanie z cyklu spotkań „Gość Specjalny. Studenci z Wydziału Konserwacji, Wydziału Grafiki mieli okazję spotkać się z polskim aktorem telewizyjnym, teatralnym i piosenkarzem Borysem Szycem. Spotkanie miało charakter otwartej rozmowy, podczas której młodzi artyści mogli zainspirować się życiorysem gościa oraz porozmawiać o sztuce.
{2020} Happening Wigilijny „Choinka”
15 grudnia 2020 r. Koło Naukowe wraz z Pracownią Kompozycji Projektowej i Rysunku zorganizowało akcję kolędowo-rysunkową.
Opiekunowie:
dr Keiji Matsumoto i Paulina Kruszewska