Filip Kamil Łazarczyk

Z wielką dumą informujemy, że nasz absolwent Filip Kamil Łazarczyk otrzymał nagrodę Samorządu Studenckiego w ramach wystawy UpComing. Wybrane Dyplomy ASP w Warszawie 2022:

dyplom pt. „Problemy konserwacji stylizowanej Kolumny z Baranem z dawnego ogrodu Bolesława i Marii Cybisów, ze zbiorów Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni”
promotor: dr hab. Wiesław Procyk, prof. uczelni
Katedra Konserwacji i Restauracji Rzeźby i Elementów Architektury

aneks pt. „Dyptyk”
promotor: dr hab. Grzegorz Stachańczyk, prof. uczelni
Pracownia Rysunku i Form Monumentalnych

praca teoretyczna: „Zagadnienia związane z polichromią na przykładzie rzeźby gotyckiej”
promotor: dr Marcin Zgliński

Uzasadnienie:
„W uznaniu ciężkiej pracy i bardzo trafnej techniki ekspozycyjnej wybraliśmy pracę Filipa. Dyplom uważamy za wyróżniający się na tle innych prac, ze względu na szczególne osadzenie w kontekście funkcjonowania w przestrzeni. Należy podkreślić interdyscyplinarność wykonania, w tym połączenie wartości artystycznych i naukowych”.

ikonografika przedstawiająca portret studenta oraz opis jego dyplomu. Tło stanowi czarna ostra forma na różowym tle

Nagroda samorządu studenckiego UpComing 2022