Obraz zawierający ubrania, obuwie, człowiek, meble. Dwóch mężczyzn siedzi na krzesłach otoczonych przez grupę ludzi.
Dawid Ogrodnik w Pracowni Kompozycji Projektowej i Rysunku WKiRDS. Fot. Keiji Matsumoto
Studentów i studentki Pracowni Kompozycji Projektowej i Rysunku na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie, prowadzonej przez prof. Artura Krajewskiego i dr Keijego Matsumoto, odwiedził Dawid Ogrodnik – aktor, dwukrotny laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii najlepsza główna rola męska. Rozmowę poprowadził profesor Krajewski.

3 kwietnia 2024 roku pracownię Kompozycji Projektowej i Rysunku na WKiRDS odwiedził Dawid Ogrodnik, kojarzony głównie z działalnością aktorską. Jak się szybko okazało, w dziedzinach artystycznych na swojej drodze poszedł jeszcze dalej! W wywiadzie podzielił się swoimi doświadczeniami zebranymi na planach filmowych oraz podczas pracy poza nimi. Uświadomiliśmy sobie, że aby dobrze oddać czyjś sposób wymowy, gesty, ruchy i osobowość, trzeba zmierzyć się z tygodniami porażek przy kolejnych próbach. Dopiero później to staje się nawykiem, naturalnym działaniem, tak jak i drobne zmiany w życiu. Usłyszeliśmy także o próbach samodzielnej kopii malarskiej, o decydujących wyborach oraz o szukaniu „rzeczywistego spojrzenia na to, co się robi”. Podczas rozmowy pojawiło się wiele wątków dotyczących „akceptacji siebie jako formy bycia”, a także bycia sobą i zmianami oraz licznymi procesami, na które natrafiamy, szczególnie o pozostawaniu szczerym ze sobą, nawet jeśli jest to szczerość bezwzględna. Dla mnie było to przede wszystkim inspirujące spotkanie, zachęcające do nieustannej chęci rozwoju siebie i otwartości na obszary, w których możemy pomóc w aktywizowaniu innych. „Mam możliwość pogłębiania się dzięki tym ludziom” – stwierdził podczas rozmowy Dawid. Oby to wzajemne pogłębianie nie ustawało!

Amelia Cetwińska, asystentka studencka PKPiR