W dniach 16-27 lipca 2018 studenci Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie, ze specjalności konserwacja i restauracja książki, grafiki i skóry zabytkowej, wzięli udział w praktykach zawodowych w Bibliotece Głównej ASP w Warszawie. Pod kierunkiem asyst. Sylwii Popławskiej zabezpieczyli kolekcję starych druków i cennych książek XIX – wiecznych. Prace konserwatorskie obejmowały oczyszczanie obiektów, naprawę uszkodzeń w wybranych woluminach oraz wykonanie obwolut ochronnych.  Podjęte działania przyczyniły się do znacznej poprawy stanu najcenniejszych obiektów przechowywanych w Bibliotece.

Podczas praktyk studenci wysłuchali wykładu o historii księgozbioru Biblioteki Warszawskiej ASP przygotowanego przez Dyrektora Biblioteki Włodzimierza Daszewskiego.

Studenci którzy wzięli udział w praktykach: Paulina Miąsik, Bartek Dzięgiel, Katarzyna Jończyk, Zuzanna Ciepielewska, Aleksandra  Staniczewska, Lidia Małkowska, Agnieszka Tirpitz.

Praktyki studenckie zostały zorganizowane i przeprowadzone w ramach realizowanego przez Sylwię Popławską w 2018 roku stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w m.st. Warszawie, pt. „Skarby introligatorstwa ukryte w małych warszawskich bibliotekach – dokumentacja zbiorów i warsztaty z profilaktyki  konserwatorskiej”.