na rok akademicki 2023/2024 za wybitne osiągnięcia dla studenta WKiRDS Rufina Podleśnego
młody mężczyzna w garniturze stoi w bogato zdobionej złotem sali trzymając w ręku dyplom

7 grudnia podczas uroczystości odbywającej się na Zamku Królewskim w Warszawie nasz student – Pan Rufin Podleśny otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok akademicki 2023/2024 za wybitne osiągnięcia.

dyplom przyznania stypendium. Czarne napisy na beżowym tle. Czerwonymi literami wytłuszczone imię i nazwisko

To szczególne wyróżnienie będące potwierdzeniem uzdolnień i umiejętności najlepszych studentów polskich uczelni artystycznych przyznano 73 studentom z 19 uczelni.

“Jest ono zarówno wyrazem uznania dla twórczego wysiłku, sumienności i systematyczności, jak i wymiernym probierzem wybitnych osiągnięć artystycznych”

Laureaci stypendiów Ministra to zwycięzcy międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, festiwali i przeglądów, a także studenci uczelni artystycznych mający dorobek koncertowy, wystawienniczy czy biorący udział w konferencjach naukowych.

Stypendium ma na celu nie tylko wyróżnienie i uhonorowanie wybitnych studentów, ale także pomoc młodym artystom w realizacji projektów twórczych, doskonaleniu warsztatu artystycznego, np. w formie udziału w kursie, warsztatach czy konkursach, oraz w podejmowaniu działań służących wzbogaceniu polskiej kultury.