Akademia Sztuk Pięknych

Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki

Studia w Katedrze mają na celu przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie technik i technologii oraz konserwacji malarstwa ściennego.

Kierownik Katedry dr hab. Tytus Sawicki, prof. ASP

Pracownie:

Pięcioletnie studia przygotowują przyszłych konserwatorów do ratowania zniszczonych dekoracji ściennych. Wiedza teoretyczna jest przekazywana na wykładach i seminariach, które poprzedzają ćwiczenia praktyczne. Wykłady kończą się egzaminami ustnymi.

Ćwiczenia z technik i technologii wykonywane są w pracowni, a także w różnych obiektach architektonicznych. Studenci po zapoznaniu się z problemami konserwacji dekoracji ściennych w pracowni dopuszczani są do wykonywania zabiegów w obiekcie zabytkowym (m.in. w trakcie zajęć terenowych). W Katedrze są realizowane prace magisterskie, doktorskie oraz wykonywane są konsultacje i opinie dotyczące technik i konserwacji zabytkowych dekoracji ściennych.