Zapraszamy do Galerii Punkty na wystawę Koła Przyjaciół Zabytkowej Fotografii. Wystawa będzie otwarta dla publiczności od 23 kwietnia do 6 maja.

Koło Przyjaciół Zabytkowej Fotografii zaprasza na wystawę

Powrót do przeszłości. Warsztat dawnego fotografa

w której biorą udział:

Anna Całka, Alicja Czerwińska, Jakub Filipek, Ismena Mia Lach, Zuzanna Podleśny, Anastasiia Markovych, Patrycja Rymar, Natalia Sobczak, Katarzyna Sobolewska, Maciej Stasiewicz, Łucja Surowik, Maria Witkowska, Olga Żuchowska-Wasiak.

Na wystawie podsumowującej artystyczne i naukowe rezultaty projektu „Powrót do przeszłości. Warsztat dawnego fotografa z perspektywy studenta/ki konserwacji – problematyka ochrony”* zostaną pokazane fotografie wykonane w technikach historycznych m.in. cyjanotypii, albuminy, ambrotypii i papieru solnego oraz dekorowane, stylizowane na historyczne pudełka do przechowywania i prezentacji ambrotypii. Będzie można również zapoznać się z wynikami wstępnych badań nad możliwością zastosowania jonizatora powietrza i generatora wody wodorowej w konserwacji prewencyjnej wybranych materiałów fotograficznych.

Zespół kuratorski: dr hab. Izabela Zając prof. uczelni, adi. dr Monika Supruniuk

Wystawa będzie otwarta dla publiczności od 23 kwietnia do 10 maja 2024 r.
Budynek ASP w Warszawie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39
Galeria Punkty, II piętro

*Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki w ramach Programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”